Bajeczne wybrzeże Wietnamu

Najbardziej znanym miastem Wietnamu zdecydowanie jest Hanoi, obecna stolica kraju. Wietnam ma jednak do zaoferowania znacznie więcej atrakcji. Należą do nich na przykład zatoka Ha Long wraz z oryginalnymi formacjami skalnymi, pełne życia, kolorowe rynki Sajgonu, rajska wyspa Phu Quoc, tajemnicza Delta Mekongu i urokliwe uliczki Hoi An.

Hanoi

 

Pierwszym miastem na trasie naszej podróży może być wspomniane już Hanoi. Miasto kusi klimatycznymi uliczkami, kolonialnymi kamienicami, malowniczymi pagodami położonymi wokół brzegów jeziora, a także tropikalnymi bulwarami. W ramach relaksu można spróbować ćwiczeń tai chi, tuż nad brzegiem mistycznego jeziora Hoan Kiem, zobaczyć pokaz kukiełek wodnych, lub odwiedzić Mauzoleum Ho Chi Minh.

 

Ha Long

 

Kolejnym punktem podróży koniecznie powinna być zatoka Ha Long. Pływając łodzią po jej wodach można fotografować wyjątkowe, wpisane na listę UNESCO wapienne formacje skalne, wystające ponad powierzchnię, które mają niezwykle oryginalne kształty i bez cienia wątpliwości zrobią wrażenie na każdym, kto je podziwia. Przebywając w tych okolicach warto również popłynąć na Wyspę Żółwią i Ukrytą Zatokę. Później spróbować można pysznych dań kuchni wietnamskiej.

 

Hoi An

 

Po zwiedzaniu Hanoi pora na pełne magii Hoi An. W miasteczku na pewno zaskoczyć może wyjątkowo kolorowy rynek i sprzedawane w pęczkach… kaczki! Ponadto, w miasteczku można odbyć przejażdżkę rowerem po plaży, spróbować pysznych i tanich dań kuchni wietnamskiej, skosztować egzotycznych drinków w licznych kosmopolitycznych barach. W Hoi An panuje również wyjątkowa, kameralna atmosfera, którą potęgują urocze średniowieczne uliczki, kolonialne kamienice, przytulne nadbrzeżne restauracje i wspaniałe plaże. Warto również odwiedzić My Son, czyli starożytne ruiny Królestwa Champy. Wyjątkowość miasta znalazła odzwierciedlenie na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO

 

Sajgon

 

Sajgon, czyli kolejne z wietnamskich miast, które koniecznie trzeba odwiedzić, jest jednym z najbardziej ekscytujących w całej Azji. To miejsce, w którym nie ma miejsca na nudę. Znaleźć tu można liczne świątynie, pagody i parki, a do tego ciekawe historyczne miejsca takie jak tunele Cu Chi, a także Muzeum Wojny.

Ostatnim punktem na mapie podróży może być miejsce idealne na beztroski odpoczynek, czyli rajska plaża wyspy Phu Quoc. Wyspa stanowi świetny kontrast dla hałaśliwego Sajgonu, otoczona białymi plażami, przejrzystymi wodami i okazałymi palmami kokosowymi. Dzięki niezwykłemu spokojowi i malowniczym widokom, podczas pobytu na wyspie można zaznać pełnego relaksu i odprężenia. Z wyspy można udać się do Sajgonu, a z niego już wprost do kraju.