Poznaj najpiękniejsze zakątki Wietnamu

Wietnam to wyjątkowo interesujące miejsce, które warto choć raz odwiedzić. Będąc w Wietnamie koniecznie trzeba zobaczyć kilka najważniejszych i najpiękniejszych miejsc, z których słynie ten zakątek świata. Należą do nich bez wątpienia Hanoi, Sajgon, Delta Mekongu, Zatoka Ha Long, wioski mniejszości etnicznych oraz malownicze tarasy ryżowe.

Hanoi – miasto z duszą

 

Podróż możemy rozpocząć od wyjątkowego miasta, które posiada duszę, wdzięk i unikalną atmosferę, czyli Hanoi. Miasto jest współtworzone przez starożytne pagody, rozlokowane nad brzegami jezior, a także kolonialne kamienice i tropikalne bulwary. Oferuje ono różnego rodzaju rozrywki, z których mogą skorzystać wszyscy przybywający. Można na przykład poćwiczyć tai chi tuż nad brzegiem mistycznego jeziora Hoan Kiem, lub odwiedzić Mauzoleum Ho Chi Minh, czy też zobaczyć w teatrze pokaz kukiełek wodnych. To właśnie w Hanoi poznać można kulturę naprawdę całego Wietnamu.

 

Ha Long – miejsce jak z marzeń

 

Kolejnym miejscem, które koniecznie trzeba odwiedzić jest oczywiście zatoka Ha Long. Podczas rejsu łodzią po wodach zatoki, można sfotografować unikalne, wapienne formacje skalne, wystające tuż ponad powierzchnię, które zostały wpisane na listę UNESCO. Warto również poświecić chwilę na odkrycie tajemnic Ukrytej Zatoki, a także Wyspy Żółwiej. Po tylu wrażeniach dobrym pomysłem będzie pyszna kolacja z tradycyjnymi daniami kuchni wietnamskiej w roli głównej.

 

Sa Pa – górski kurort

 

Wprost z Hanoi podróżując pociągiem można dostać się Sa Pa, która zachwyca pięknymi tarasami ryżowymi, kolorowymi rynkami i niezwykłymi wioskami mniejszości etnicznych. Dobrym pomysłem, dzięki któremu można w pełni poznać fascynującą kulturę i tradycje, a także życie codzienne mieszkańców, będzie spędzenie nocy razem z jedną z wietnamskich rodzin zamieszkujących tę okolicę. Podróż po Sa Pa najlepiej odbywać wraz z profesjonalnym przewodnikiem, który pomoże w odkryciu najciekawszych i najpiękniejszych zakątków regionu. Należą do nich m.in. rozległe tarasy ryżowe, wioski czarnych Hmongów i czerwonych Dao.

 

Hoi An – odkryj urok miasta

 

Po krajobrazach Sa Pa, pora na Hoi An. A w nim atrakcje, które naprawdę potrafią zaskoczyć, na przykład kaczki sprzedawane w… pęczkach, rowerowe przejażdżki na plaże, pyszne drinki w kosmopolitycznych barach, i restauracje z tradycyjnymi daniami w niskich cenach. Ze względu na swój wyjątkowy charakter miasteczko trafiło na listę Światowego Dziedzictwa Narodowego UNESCO. Spacery po urokliwych, średniowiecznych uliczkach pozwolą poczuć w pełni wyjątkową atmosferę miasta. Wszyscy miłośnicy historycznych tajemnic mogą odwiedzić starożytne ruiny miasta Królestwa Champy.


Ostatnim miastem na trasie podróży może być Sajgon, czyli najbardziej ekscytujące miasto Azji. Znaleźć tu można liczne świątynie i pagody, a także labirynt tuneli Cu Chi i Muzeum Wojny. Sajgon to miejsce, w którym nie sposób się nudzić. Bezpośrednio z Sajgonu, można wrócić do kraju.