5 miejsc, które koniecznie musisz odwiedzić w Wietnamie

Wietnam to kraj, w którym znaleźć można całe mnóstwo ciekawych miejsc i atrakcji. Przybywając do tego fascynującego zakątka świata po prostu trzeba zobaczyć pewne rzeczy, aby móc powiedzieć, że naprawdę doświadczyło się Wietnamu. Kilka z nich zasługuje na szczególne wyróżnienie. Oto one:

Phan RangW dawnych czasach w miejscu tym znajdowało się południowe królestwo Chăm, które zostało podbite przez Wietnamczyków w XVII wieku. Zamieszkująca obecnie te tereny ludność to potomkowie ludu Chăm, którzy zachowali tradycję przodków i wierzenia hinduistyczne.

Oprócz efektownie wyglądających świątyń takich jak Po Klong Garai, świątynia Chăm, region te słynie także z pięknych, malowniczych plaż, które kuszą piaszczystymi wybrzeżami, atrakcyjnymi krajobrazami i niezwykłym spokojem panującym wokół. W okolicy Phan Rang, znajdują się również idealne miejsca do nurkowania i podziwiania podwodnego świata.

Mỹ Sơn

 

Kolejnym wyjątkowym miejscem na mapie Wietnamu jest Mỹ Sơn, czyli w dosłownym tłumaczeniu „Piękna Góra”. Są to pozostałości okazałego kompleksu świątynnego skrytego pośrodku dżungli, stanowiące prawdziwe świadectwo kultury Wietnamu. Niestety, wraz z upływem czasu z istniejących dawniej 70 budowli, pozostały ruiny jedynie 21 obiektów, których wyjątkowa wartość została doceniona i Mỹ Sơn trafiło na listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO.

 

Cần Thơ

 

Cần Thơ jest to nie tylko największe miasto delty Mekongu, ale również niezwykle ważny ośrodek badawczy i gospodarczy Wietnamu. W tym miejscu wyjątkową atrakcję stanowią obserwacja życia codziennego na Wielkiej Rzece i zjawiskowe targi wodne. Każdego ranka na pływającym rynku Cái Răng gromadzi się praktycznie cała ludność delty Mekongu.

Pomiędzy wielkimi łodziami, pełnymi warzyw i owoców, przepływają mniejsze łodzie wypełnione kupującymi. Wszystkie łodzie obłożone są starymi, zużytymi oponami, których zadaniem jest ochrona przed kolizją.

 

Khau Vai

 

To górska miejscowość, położona w pobliżu granicy z Chinami, w której raz do roku, w okresie pomiędzy końcem kwietnia a pierwszą połową maja, odbywa się niezwykły jarmark miłości. Jego tradycja sięga ponad 100 lat. Przez cały ten okres rok rocznie przybywają do Khau Vai wszystkie osoby stanu wolnego, aby znaleźć potencjalnego kandydata, lub kandydatkę do zawarcia małżeństwa lub też spotkać się z ukochaną osobą, z którą na przykład ze względów finansowych nie mogą się związać na stałe. Jak głosi legenda, jarmark powstał ku upamiętnieniu niespełnionej miłości pewnej wietnamskiej pary.

 

Phuoc Tich

 

Phuoc Tich jest to niewielka miejscowość, w której od ponad 500 lat wytwarza się ceramiczne naczynia użytku domowego. Produkowane w tym miejscu garnki do gotowania ryżu trafiały nawet na dwór cesarski. Wieś zabudowana jest starymi, liczącymi ponad 100 lat domami, a także piecami ceramicznymi. Każdego roku odbywają się tutaj również ceremonie ku czci założyciela garncarskiego rzemiosła.