Najpiękniejsze plaże w Wietnamie

Wietnam to miejsce niezwykle egzotyczne, które kusi niezliczonymi atrakcjami. Jedną z nich bez wątpienia są bajeczne plaże, na których można odpoczywać dowoli i podziwiać przy okazji wspaniałe widoki. Które z wietnamskich plaż są szczególnie piękne i warte odwiedzenia?

Mui Ne

 

To niewielka miejscowość turystyczna z przepiękną plażą połączoną z ośrodkiem wypoczynkowym, położona jest w północnej części Wietnamu. Niezwykle szeroka, piaszczysta i łagodnie wpadająca do wody plaża to prawdziwy raj dla wszystkich miłośników leniwego wypoczynku, którzy mogą spędzać na niej całe godziny zażywając kąpieli słonecznych i słuchając spokojnego, kojącego szumu fal. Dla tych, którzy wolą bardziej aktywną formę spędzania wolnego czasu, doskonałym pomysłem będzie jogging wzdłuż długiego, piaszczystego brzegu. Przebywając na plaży wieczorem, można podziwiać niezwykły, romantyczny zachód słońca.

 

Phan Thiet

 

Jest to bardzo popularny w Wietnamie kurort wypoczynkowy, charakteryzujący się bajkowym półwyspem, piękną zatoką i wielkimi palmami kokosowymi. W miejscowości tej znajdują się dwie plaże. Pierwszą z nich jest niezwykle popularna Doi Duong, a drugą Doi Cat Mui Ne z cudownymi, piaszczystymi wydmami, rozciągająca się na odległość wielu kilometrów. Niezwykły piasek na tej plaży jest ulubionym, przewodnim tematem fotografii uwieczniających pobyt w tym miejscu. Zawiera on aż 18 przeróżnych kolorów, od białego, poprzez szaro – biały, aż po czerwony i różowy. Wody Morza Południowochińskiego otaczające plaże to idealne miejsce do surfowania.

 

Phu Quoc

 

Jest to jedna z największych tropikalnych wysp Wietnamu, leżąca w pobliżu wybrzeża Kambodży w Zatoce Tajlandzkiej. Wyspa słynie z pięknych, malowniczych plaż i krystalicznie czystych wód obfitujących w bogactwo bajkowych raf koralowych. Przepiękna, piaszczysta biała plaża z palmami kokosowymi i roztaczającymi się niesamowitymi widokami zachęca do chwil błogiego lenistwa wśród gorących promieni słońca. Plaża jest na wpół dzika, dlatego też znaleźć na niej można niczym niezakłócony spokój. Dodatkową atrakcją tego miejsca są bajkowe wyglądające zielone plantacje pieprzu, uprawiane na wyspie.

 

Nha Trang

 

Ten nadmorski kurort jest wyjątkowo lubiany przez turystów. Znajdująca się tuż nad Morzem Południowochińskim biała plaża, porośnięta palmami kokosowymi i otoczona mnóstwem barów i restauracji, w których skosztować można przepysznych dań z owoców morza, to idealne miejsce na wypoczynek bez względu na to, jaką formę się preferuje – aktywną czy też nieco spokojniejszą. W pobliżu plaży znajdują się również ośrodki nauki nurkowania.