Turystyczne oblicze Wietnamu

Podróż do Wietnamu jest marzeniem wielu osób. Nic dziwnego, bo kraj ten jest wyjątkowy pod wieloma względami. Tropikalne, rajskie wyspy, malownicze miasto Hoi An, piękna zatoka Ha Long, a w niej zjawiskowe frakcje skalne wystające ponad powierzchnię wody - to tylko nieliczne z atrakcji, które czekają na wszystkich podróżujących.

Sajgon

 

Podróż życia po Wietnamie dobrze jest rozpocząć od niezwykle ekscytującego i jednego z najciekawszych miejsc w całej Azji – Sajgonu. W mieście odkryć można niezliczoną liczbę świątyń, pagód i malowniczych parków. Wszyscy miłośnicy historii mogą odwiedzić Muzeum Wojny, a także tunele Cu Chic, czyli podziemny świat Viet Kongu.

 

Bajeczna zatoka Ha Long

 

Następnie można udać się nad zatokę Ha Long, gdzie sfotografować będzie nam dane prawdziwe skarby podwodnego świata i nie tylko. Wystające w tym miejscu wapienne formacje skalne są tak wyjątkowe, że znalazły się na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Będąc w okolicy zatoki koniecznie należy odwiedzić Wyspę Żółwią i niezwykle tajemniczą Ukrytą Zatokę.

 

Hoi An

 

 Hoi An, czyli kolejny obowiązkowy punkt na trasie naszej podróży, ma bardzo wiele atrakcji do zaoferowania. Są to między innymi liczne restauracje, w których za naprawdę niewielkie pieniądze można spróbować przepysznych dań oryginalnej kuchni wietnamskiej, przygotowywanych z najwyższej jakość składników. Aby zapoznać się z klimatem miasta można udać się na spacer na pobliski rynek, na którym sprzedawane są egzotyczne warzywa, owoce oraz inne lokalne produkty.

Niezwykle kameralny charakter miasta i jego specyficzna atmosfera zyskują uznanie wśród wszystkich przybywających tu licznie turystów, a także UNESCO, na listę którego trafiło miasto. Wszystko za sprawą kosmopolitycznych barów, nabrzeżnych restauracji i kolonialnych kamieniczek. Warto również odwiedzić starożytne ruiny miasta Królestwa Champy.

Chwilę beztroskiego, zasłużonego i niczym niezakłóconego relaksu znaleźć można na tropikalnej wyspie Phu Quoc. Jest to miejsce zupełne różne od głośnego Sajgonu, czy innych wietnamskich miast. Urokliwą wyspę otaczają białe plaże z wielkimi palmami kokosowymi, których długość wynosi aż 40 kilometrów. Wody Zatoki Tajlandzkiej otaczające wyspę są krystalicznie czyste i przejrzyste. Uroku całej wyspie dodają charakterystyczne domki, położone tuż na plaży, w otoczeniu których kosztować można pysznych, egzotycznych drinków. Wprost z wyspy można lecieć do Sajgonu, a z niego wrócić już do kraju.