Poznaj najlepsze miejsca na wypoczynek w Wietnamie

Phan Thiet jest niezwykle popularnym kurortem w Wietnamie. Kurort tworzą wraz z nim półwysep Mui Ne, piękna zatoka i otaczające ją okazałe palmy kokosowe. Wokół kilkukilometrowej ulicy, przypominającej nadmorski bulwar, rozlokowane są liczne hotele, restauracje i biura podróży.

W czym tkwi sekret popularności Phan Thiet?

 

Głównymi atutami tego miejsca są: długie, skąpane w słońcu wybrzeże wraz ze zmieniającym się wciąż krajobrazem, przypominającym nieco las deszczowy, a czasami wydmy wprost z Sahary, a także doskonałe miejsca do surfowania. Wszystkie te walory skutecznie przyciągają rzesze turystów i inwestorów. Phan Thiet jest mocno zaludniony, na jeden kilometr kwadratowy przypada aż 1699 mieszkańców. Pobytom o charakterze turystycznym sprzyja panująca w tym regionie aura, duże nasłonecznienie i korzystna temperatura powietrza oscylująca w okolicach 26-27°C.

 

Malownicza wioska rybacka Mui Ne

 

Zaledwie 20 kilometrów od Phan Thiet, położona jest malownicza wioska rybacka Mui Ne (na wspomnianym półwyspie o tej samej nazwie). Jej nazwę można dosłownie przetłumaczyć, jako „półwysep, za którym można znaleźć osłonę”. Nazwę tą stworzyli miejscowi rybacy, którzy znajdowali w wiosce ochronę przed wzburzonymi wodami morza. W wiosce nadal można podziwiać ich łodzie, zacumowane podczas dobrej pogody. Ponadto w miejscowości znajdują się hotele, szkoła surfingu, także sklepy i restauracje.

 

Plaże w Mui Ne i Phan Thiet

 

Zarówno w Phan Thiet jak i w Mui Ne znajdują się piękne plaże. W Phan Thiet położona jest popularna plaża Phan Thiet. Jej nazwa pochodzi od licznie rosnących na tych terenach drzew kazuarynowych. Obecnie drzewa są wciąż niszczone, a ich miejsce zastępuje się nowymi hotelami i restauracjami. Natomiast w Mui Ne znajduje się piaszczysta plaża Doi Cat Mui. Obfituje ona w atrakcyjne wydmy i piękne, malownicze krajobrazy. Plaża jest tym bardziej wyjątkowa, że piasek, który ją tworzy posiada aż 18 różnorodnych kolorów.

 

Atrakcje regionu

 

Najważniejszymi atrakcjami przyrodniczymi tego regionu, które koniecznie trzeba zobaczyć są Hon Rom, czyli wzgórze porośnięte wysokimi trawami, które w porze suchej przybierają złoty kolor, przez co zyskują naprawdę piękny wygląd. Kolejnym wyjątkowym miejscem jest Suoi Tien, czyli malowniczo położony strumień, ukryty za wydmami. Jego cechą charakterystyczną jest brązowy kolor wąwozu i czerwony odcień wody, tworzony przez kolor piasku, znajdujący się na dnie strumienia.  Do szczególnych miejsc tego regionu należy również Baum Trang. Jest to Białe Jezioro, które jest przedzielone na dwie części za sprawą białych wydm. W porze deszczowej ozdobione jest barwnymi kwiatami lotosu.

Wśród głównych atrakcji architektonicznych okolicy należy wymienić liczne pagody m.in. Ta Cu, Ông, Lien Tri Lien Tri, Ba Thien Hau, Phat Quan, a także Wieże Po Sah Inu, latarnie morską zbudowaną w okresie 1897-1898, wieże ciśnień, będącą symbolem miasta, oraz Truong Duc Thanh