Ciekawostki o Hanoi

Stolica Wietnamu i drugie pod względem wielkości miasto kraju, Hanoi, jest dość specyficznym miejscem, które na początku pobytu może stanowić spore wyzwanie dla zwiedzających turystów, przede wszystkim ze względu na zatłoczone uliczki, na których koncentruje się życie miasta i jego mieszkańców. Pomimo tego, stolica Wietnamu to miejsce posiadające swój niepowtarzalny urok, które zdecydowanie warto odwiedzić.

Spacer ulicami Hanoi

 

Całe życie Wietnamczyków w tym mieście koncentruje się na ulicach. Mieszkańcy piją na nich kawę, gotują obiad i spożywają posiłki, siedząc na niewielkich stołeczkach. Znajdująca się w Hanoi Stara Dzielnica to prawdziwe serce całego miasta. Z całą pewnością wyróżnia ją hałas i panujące na ulicach zamieszanie. Wokół dzielnicy znajduje się niezliczona ilość restauracji i knajpek różnego rodzaju, rozsiewających zapach kolendry i zupy pho. Mieści się tutaj również ogromna ilość rozmaitych sklepów, a także salonów masaży i warsztatów rzemieślniczych.

Rowery bardzo często pełnią funkcję straganów, na których uliczni handlarze prezentują swoje towary. W ich ofercie można znaleźć absolutnie wszystko - kwiaty, buty, a nawet ofertę przejazdu motorowerem, dlatego przed wyjazdem warto opanować sztukę stanowczego odmawiania. Jeżeli jednak decydujemy się na dokonanie zakupu, warto pamiętać o targowaniu się, gdyż w przypadku opanowania tej umiejętności mamy możliwość znacznego obniżenia ceny wyjściowej. 

 

W poszukiwaniu męża…

 

Stara Dzielnica to także prawdziwa stolica popołudniowego i nocnego życia turystów w Hanoi. Spotkać tu można na przykład przyjeżdżające z wietnamskich prowincji dziewczyny, które wśród przybywających tu zagranicznych mężczyzn szukają męża i pytają wprost napotkanego mężczyznę o to czy… nie poszukuje żony!

Równie ciekawym miejscem jest Dzielnica Francuska, gdzie znaleźć można już zdecydowanie więcej przestrzeni i zieleni. Cała stolica jest skupiskiem pozornego chaosu, który na pierwszy rzut oka trudno zrozumieć i opanować, ale jeśli przyjrzeć się dokładniej ulicznemu życiu, można zauważyć że rządzi się ono jednak pewnymi prawami. Pomimo ogromnego natężenia ruchu, kierowcy poruszający się ulicami miasta doskonale radzą sobie z wymijaniem pieszych wędrujących całymi ulicami. Hanoi jest również niezwykle bezpiecznym miastem, w którym bardzo rzadko dochodzi do aktów przemocy i agresji